درباره مشهد بیشتر بدانید نوشته سایت رایان تریپ
درباره مشهد بیشتر بدانید نوشته سایت رایان تریپ
درباره مشهد بیشتر بدانید نوشته سایت رایان تریپ

درباره مشهد

مقدمه

شهر مشهد در شمال شرق کشور، مرکز استان خراسان رضوی و دومین شهر بزرگ ایران پس از پایتخت، تهران است. حدود ۴ میلیون نفر جمعیت دارد. مشهد در نزدیکی شهر باستانی توس واقع شده است. در قدیم سناباد نیز نامیده می‌شد، اما به دلیل وجود حرم امام رضا علیه السلام نام آن تغییر کرد و روستا به شهری بزرگ تبدیل شد.

این شهر به دلیل وجود حرم امام رضا علیه السلام هشتمین امام مسلمانان شیعه که در سال ۲۰۳ هجری قمری در آنجا به خاک سپرده شد و به دلیل شخصیت مذهبی آن به شهرت رسید بهترین و معتبرترین هتل‌های ایران از نظر فراوانی و کیفیت در این شهر قرار دارند. مشهد همچنین پایتخت رستوران‌ها و غذای باکیفیت و خوش طعم در سطح ایران است.

ده‌ها مرکز خرید مدرن و بزرگ در داخل و خارج شهر وجود دارد که فضایی راحت را برای خانواده‌هایی که با فرزندان خود به خرید می‌روند فراهم می‌کند چرا که در بیشتر این مراکز سالن‌هایی برای بازی‌های کلاسیک و همچنین مدرن وجود دارد.

در مورد ییلاق‌های مشهد نیز باید گفت که در بین کشورهای همسایه و برای هرکسی که به آن‌ جا می‌رود، به‌ویژه در فصول بهار و تابستان به دلیل وجود مناطق طبیعی، جنگل‌ها، رودخانه‌ها، آبشارها و روستاهای سنتی شهرت دارند. گروه خدمات گردشگری و مسافرتی رایان تریپ این افتخار را دارد که تور های نیم روزه به مقصد مراکز خرید و اماکن گردشگری جدید و ویژه مشهد و همچنین تور یک روزه به مقصد نیشابور برای هموطنان محترم ارائه دهد.

مشهد همچنین یکی از قطب‌های اصلی خدمات درمانی پیشرفته کشوراست که علاوه بر جراحی‌های زیبایی در سطح خاورمیانه، سالانه میلیون‌ها نفر از کشورهای مختلف عربی و همسایه برای دریافت خدمات پزشکی به آن مراجعه می‌کنند.

برای دوستداران علم و فرهنگ، مشهد یکی از بزرگترین کتابخانه‌های ایران و خاورمیانه و هفتمین کتابخانه جهان بر اساس طبقه‌بندی وب سایت OEDB را داراست. این کتابخانه شامل بیش از ۹ کتابخانه تخصصی است. کتابخانه بیش از ۳۰ میلیون ماده فرهنگی از جمله ۱۷۰ هزار نسخه مکتوب دارد. این شهر توسط آیسسکو وابسته به سازمان همکاری اسلامی به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال ۲۰۱۷ معرفی گردید.

مشهد سالانه پذیرای ۲۵ میلیون گردشگر و بازدیدکننده از سراسر ایران و بیش از ۵ میلیون گردشگر از خارج از کشور است و تعداد گردشگران خارجی که به آن می‌آیند براساس اظهارات مدیر فرودگاه بین المللی مشهد، در هشت ماه نخست سال ۱۴۰۱ بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافته است. این آمار نشان می‌دهد که مشهد نه تنها همچنان مقصد گردشگری نمونه کشور است بلکه در میان گردشگران خارجی نیز به یک قطب گردشگری قابل توجه تبدیل شده است.

گروه خدمات گردشگری و مسافرتی رایان تریپ مقدم شما را به مشهد گرامی می‌دارد.

منبع : گروه خدمات سفر و گردشگری رایان تریپ

مطالب بیشتر ...

درخواست شما با موفقیت ثبت شد

از حسن سلیقه شما در انتخاب ” رایان ” سپاس گزاریم .

شماره تماس جهت پیگیری درخواست : 2720 55 00 99 98+